Blog

Koronavírus a vzťahy

Posted by:

Koronavírus a vzťahy

Od vypuknutia pandémie sme pod neustálym tlakom negatívnych správ: koľko ľudí podľahlo ochoreniu, aký dopad bude mať táto situácia na našu ekonomiku, hoaxy šíriace strach, paniku. a pod.

Ako psychológa ma napadlo venovať sa otázke: ,,Ako koronavírus dokáže ovplyvniť vzájomné vzťahy s ľuďmi ?“ Ako to napr. zvládnu ľudia, ktorí nemajú doma ,,ideálne manželstvo“ a práca v zahraničí pre nich predstavuje do istej miery aj únik od partnerských problémov.

Mnohokrát som v terapii počula od klientov vyjadrenia: ,,Ale veď tento víkend ešte nejako vydržím a potom manžel/ka odíde ...

Continue Reading →
0

Predýchajte stres

Posted by:

Predýchajte stres

Prežívate napätie alebo úzkosť? Ponúkam Vám prvú pomoc v podobe jednoduchej dychovej techniky, ktorá Vám pomôže tieto nepríjemné pocity zvládnuť.

Trocha teórie na úvod…

- Dýchanie nie je len proces zabezpečujúci prežitie človeka. Dýchanie je proces, ktorý ovplyvňuje činnosť orgánov tela, napríklad : zmenou dýchania vyvoláme zmeny v činnosti srdca, mozgu, svalov a pod. V pranajame / joga/ nájdete dychové cvičenia na posilnenie činnosti orgánov.

- Dýchanie odráža prežívané emočné stavy- iné je vo fáze prekvapenia, úzkosti, uvoľnenia. A funguje to i naopak, zmenou dýchania si emočný stav môžem ...

Continue Reading →
0

Ako vyzrieť na homeoffice pre ženy … a možno aj pre mužov

Posted by:

Ako vyzrieť na homeoffice pre ženy … a možno aj pre mužov

Vďaka koronavírusu ste sa ocitli v pracovnom režime home office. Ste ako vyvedená z rytmu? Ponúkam Vám niekoľko rád ako sa naštartovať:

1. Nestresujte sa! Skoro u každého je zo začiatku nízka produktivita práce, všetko trvá akosi dlhšie, je potrebné naučiť sa pracovať z domu. Zmierte sa s tým, že to čo platilo a fungovalo v práci na úrade, škole a i., teraz neplatí a nefunguje. Práca z domu vyžaduje viac sebadisciplíny. Buďte k sebe láskavá, lebo okrem ...

Continue Reading →
0

Ako prežiť koronakrízu

Posted by:

Ako prežiť koronakrízu

Do nášho života vtrhol koronavírus. Nečakane, nepredvídateľne. Vplýva na každú oblasť nášho života – rodinu, vzťahy, prácu, financie, slobodu, plány do budúcnosti…všetko sa veľmi rýchlo zmenilo.
 
Väčšina z nás nikdy nezažila niečo podobné. Ako toto výnimočné obdobie zvládnuť? Moja 83- ročná mama mi rozprávala ako prežila 2.svetovú vojnu. Ako mesiace trávila s malými súrodencami v pivnici pod perinou, v zime a o hlade, v strachu pri každom neznámom zvuku… a nuda bola najmenší problém. Prežili! 

My oproti nim, máme v ...

Continue Reading →
0